Elérhetőségek

Klebelsberg Központ
Észak-Budapesti Tankerületi Központ

Cím: 1033 Budapest, Fő tér 1.
Telefon: (1)437 8868

Aquincum Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola
Cím: 1031 Budapest, Arató Emil tér 1.
OM azonosító: 034848
Telefon/Fax: (1) 368-7818, (1) 430-0186
E-mail: aquincum-a@kszki.obuda.hu


Véletlenszerű Képek

Pancake Day
2016/2017 - Pancake Day
Képek: 24

Sporteredményeink

2017/2018-as tanév


Stolcz Bulcsú 4.b osztályos diákunk azt UTE Maraton kajakversenyen (8 km-es távon) 4. lett.

Máté Kata (2.d) és Moldvai Míra (2.d) aerobik Magyar kupa III. fordulójában UP4 kategóriában ezüstérmet szereztek.

Galó Bence 3.a osztályos tanulónk judo sportágban a Paks Magyar Kupa diák C kategóriában a 27 kg-os versenyzők között aranyérmes lett.


Adorjáni András 4.b osztályos tanulónk judo sportágban a Paks Magyar Kupa diák C kategóriában aranyérmes lett.


Ritmikus gimnasztika sportágban megrendezett Jász Kupán a 2011-es korcsoportban Vass Xavéria 1.d osztályos tanulónk 1.helyen végzett.


Urbánfy Márton 6.c osztályos tanulónk a Judo Országos Rangsor Versenyen III. helyezést szerzett.


Király Nelli 4.b osztályos diákunk a Párkányi Nemzetközi Úszóversenyen több úszásnemben is indult, s a verseny végén háromszor is dobogóra állhatott. 50 m pillangón arany-, 50 m háton ezüst-, míg 50 m mellen bronzérmet nyert.


Eredményesen szerepeltek tanulóink a Szeged megrendezett Csaba Béla Országos Diák A-B-C JUDO Emlékversenyen. Adorjáni András a 4.b-ből ezüstérmet, míg Urbánfy Márton 6.c osztályos tanuló pedig bronzérmet szerzett a korosztályos versenyben.


A montenegrói Budva adott otthont a XVII. Sakk Európa Bajnokságnak, ahol az ifjúsági rapid kategóriában, a 8 év alatti korosztályban Földes Márton Gábor tanulónk (3.c) III. helyezést ért el.
Marci az ausztriai Mureckben megrendezett XV. Európai Uniós Ifjúsági Sakkbajnokságon is kiválóan szerepelt, és ezüstéremmel térhetett haza a versenyről. Felkészítő: Guba Miklós - Óbudai Sakkiskola


2016/2017-es tanév


Aerobik Budapest Kupa
UP4 csoport
1.hely
Moldvai Míra, Máté Kata
UP4 egyéni
1.hely
Moldvai Míra
2.hely
Máté Kata
UP4 CH csoport
1.hely
Bunda Zille
UP4 CH egyéni
1. hely
Cseh Natália
2.hely
Bunda Zille

Kajak-kenu diákolimpia
3. hely
Storcz Bulcsú 3.b

Strandröplabda diákolimpia
1. hely
Bánki Borka 6.b
Kömpf Gréta 7.b

Vasas Röplabda Kupa
1. hely
Fetter Zenina (3.c), Mrekvicska Róza (4.c), Solti Fanni (4.d), Ábel Cintia Petra (3.b) és Szantai Sónia (4.a)
3. hely
Fetter Zenina (3.c), Enghy Emília (4.d), Solti Fanni (4.d) Ábel Adrienn (4.d)

Aerobik Magyar Kupa 2. forduló
Pásztory Eszter és Piláth Jázmin tanulónk csapata ezüst érmes lett AD UP2 kategóriában az Óbudai WDSE színeiben.
Eredményesen szerepeltek a viadalon alsó tagozatos lányaink is: Bunda Zille, Máté Kata és Moldvai Mira (1.d) 3. hely; Szende Dalma (4.a) 6. hely, Farkas Luca (3.c) 7. hely - Óbudai WDSE;
Nikolov Nina (1.b) - Vasas

Magyar Rapid Sakkbajnokság 8 éves korosztályos amatőr+versenyzői kategória
2. hely
Földes Márton 2.c
Felkészítő: Guba Miklós

Országos Sakk Diákolimpia - döntő
9. hely
Földes Márton 2.c
Felkészítő: Guba Miklós

Országos Diákolimpia - döntő
12. hely - 50 m mellúszás
Bágyi Emese 2.a

Szivacskézilabda kerületi diákolimpia
II. kcs. lányok:
1. hely: Aquincum Általános Iskola
2. hely: Medgyessy Ferenc Általános Iskola
3. hely: Óbudai Nagy László Általános Iskola

II. kcs. fiúk
1. hely: Medgyessy Ferenc Általános Iskola
2. hely: Aquincum Általános Iskola
3. hely: Óbudai Nagy László Általános Iskola

Leány csapatunk:
Almássy Maja, Kelemen Panna, Kovács Alexa, Nagy Viktória, - 4.b; Horváth Lili, Királyvölgyi Hanna, Niesz Viktória, Pongrácz Lara, Veczán Borbála - 4.c

Fiú csapatunk:
Antal Áron, Dalnoki Gergő, Fetter András, Melkovics Bálint, Pajtók Vendel - 4.b; Kovácsréti Áron, Rácz Lukács, Suszt Márton - 4.c

Nagy Viktória (4. b) különdíj - legtöbb lőtt gól
Melkovics Bálint (4.b) különdíj - kapus teljesítmény[/justify

Sakk diákolimpia - fővárosi forduló
I. korcsoportos fiúk - egyéni
1. hely
Földes Márton 2.c
Felkészítő: Guba Miklós - Óbudai Sakkiskola

Országos Serdülő B Diákolimpia - cselgáncs
1. hely
Urbánfy Márton 5.c
Edző: Ledényi Levente - Ledényi Judo Iskola

Sakk diákolimpia - III. kerületi forduló
I. korcsoportos fiúk - egyéni
1. hely
Földes Márton 2.c
3. hely
Pantocsik Péter 2.b
I. korcsoportos lányok - egyéni
3. hely
Fetter Zenina 3.c
II. korcsoportos fiúk - egyéni
1. hely
Fetter András 4.b
3. hely
Puskás Péter 4.c
Alsó tagozatosok csoportversenye
1.hely
Puskás Péter, Földes Márton, Pantocsik Péter, Báti Bálint Tibor
Felkészítő: Guba Miklós - Óbudai Sakkiskola

Úszás III. korcsoport
1. hely hátúszás
Örkényi Blanka
2. hely gyorsúszás
Báti Boróka,
2. hely mellúszás
Pető Karina
3. hely hátúszás
Kikindai Ambrus

1. hely
Leány váltó csapat
1. hely
vegyes-váltó csapat

Taekwondo - Országos Bajnokság
Egyéni eredményeink: Halmos Balázs (2.a) II. hely, Száraz Márton (4.d) II. hely, Nemes Richárd (4.d) III. hely, Dalnoki Gergely (4.b) III. hely, Szakály Ábel (5.b) III. hely, Dibusz Balázs (3.c) III. hely, Rada Máté V. hely
Csapatban: II. hely
Felkészítő: Tittmann Tamás

Úszás - IV. korcsoport
1. hely
Molnár Erik (7.a) 100 m hátúszásba
6. hely
Nagy Milán (7.a) hátúszásban
Kovács Péter (7.b) mellúszásban


Sakk
Földes Márton Gábor 2.c
Nemzetközi Sakkfesztivál
4. hely
Zsámboki sakktorna
1. hely
Nagykátai sakktorna
2. hely
XXIII. Lauder Sakkfesztiválon
6. hely
Felkészítő: Guba Miklós

Aerobik Magyar Kupa Döntő
4. hely UP4 Challenge kategóriában
A csapat tagjai: Farkas Luca 3.c, Máthé Kata 1.d és Moldvai Mira 1.d.
3. hely AD UP2 korosztályban
Pásztory Eszter (7.c) és csapata
Sportolóink az Óbudai WDSE színeiben versenyeztek.

Óbuda-Békásmegyer jó tanulója, jó sportolója c. kitüntetés
Sárosy Patrícia 8.a
Tóth Zita 8.a
Kömpf Gréta 7.b

Mezei futás
A kerületi mezei futóversenyen Bágyi Emese az I. korcsoportban (1.-2. osztályosok) magabiztos futással kerületi bajnok lett!
Csapatban a 3. helyet szerezték meg a lányaink. A csapat tagjai: Bágyi Emese (2.a), Nagy Csenge (2.b), Gedei Hanna (2.b) és Sárga Nóra Lili (2.c).


Úszás
A kerületi úszás diákolimpián leány váltó csapatunk 3. helyezést ért el. A csapat tagjai: Horváth Lili, Királyvölgyi Hanna, Pongrácz Lara - 4.c, Csikós Bernadett - 4.b
A fiúk mezőnyében Sárosy Barna (4.b) kétszer is a dobogón állhatott. 50 méter háton 3. helyezést ért el, míg 50 méter gyorson kerületi bajnok lett! Győzelmeivel jogot nyert a Budapesti Bajnokságon való indulásra.


Bágyi Emese (2.a) 50 méteres gyorson 2., míg 50 méter hátúszásban kerületi bajnok lett! Így mindkét számban indulási jogot nyert a Budapest Bajnokságra.
Báti Bálint (2.c) 50 méter gyorson és 50 méter mellen is 3. helyezést szerzett az erős mezőnyben.



2015/2016-os tanév


XXXII. Lauder Sakkfesztivál

4. hely
Földes Márton Gábor 1.c
Felkészítő: Guba Miklós

Országos Röplabda Bajnokság

1. hely
Bánki Borka 5.b, Kömpf Gréta 6.b és Altorjay Virág 6.b (csapatban a Vasas SC színeiben)

Magyar Kupa II. forduló - sportaerobik AD UP2 kategória

3. hely
Pásztory Eszter 6.c (csapatban az Óbudai WDSE színeiben)


Nemzetközi miniGP bajnokság (Csehország)

1. hely
Görbe Soma 4.c

Pais Dezső Ifjúsági Sakkverseny

1. hely
Földes Márton Gábor 1.c
Fetter Zenina 2.c
Felkészítő: Guba Miklós

Budapesti Kajak-Kenu Diák Kupa

Kajak 4 - 500 m
1. hely
Együd Bálint (6.a)
2. hely
Kardos Márton (4.c)
3. hely
Husz Noel (5.a)
Kajak 2 - 500 m
2. hely
Lowescher Ábel (6.a) és Fodor Róbert (6.a)
3. hely
Kardos Márton (4.c)
4. hely
Együd Bálint (6.a)
Országos utánpótlás úszóverseny

1. hely - korosztályos országos csúcsidővel
50 m hátúszás
Sárosy Patrícia 7.a
2. hely
100 m hátúszás
Sárosy Patrícia 7.a
III. kerületi mezei futóverseny eredményei

III. korcsoportos leány - csapat
2. hely.
A csapat: Bánki Borka 5.b , Gercsák Éva 6.b, Horváth Viktória 6.b, Jandász Petra 5.b
III. korcsoport leány - egyéni
1. hely:
Gercsák Éva 6.b
III. korcsoport fiú - egyéni
2. hely
Lehel Patrik 6.b
IV. korcsoport leány - egyéni
1. hely:
Tóth Zita 7.a

Judo - Magyar Kupa

1. hely
Urbánfy Márton 4.c
Felkészítő: Ledényi Judo Iskola - Ledényi Levente vezetőedző

Óbudai Diák Olimpia

2. hely
Urbánfy Márton 4.c
Felkészítő: Ledényi Judo Iskola - Ledényi Levente vezetőedző

Labdarúgás - kerületi bajnokság

3-4. évfolyam
2. hely
Csapattagok: Kovács Máté, Brandner Dániel, Galó Gábor, Kardos Márton, Lepenye Ábel, Nagy Botond, Nagy Zsombor, Meinhardt Vilmos
1-2. évfolyam
1. hely
Csapattagok: Adorjáni András, Galó Bence, Galó Gergő, Fodor Márk, Földes Márton, Nagy Benedek, Réthy Gellért, Sóvári Márk, Szabó Balázs és a vezérszurkoló pályaedző, Felhős Alexander
Felkészítő: Tittmann Tamás

Vasas Röplabdatorna

1. hely
Csapattagok: Ábel Adrienn, Bánki Bodza, Kisfaludy Zsófia, Takács Csenge
Felkészítő: Kovács Tibor edző - Vasas SC

Orka Kupa - nemzetközi szinkronúszó verseny

1. hely
Turjányi Virág 4.a

Rondo Kupa ritmikus sportgimnasztika verseny

2. hely
Pál Hanna 1.c
Felkészítő: Gyulay Rebeka - Óbuda-Kalász RG TC



III. kerületi sakk diákolimpia – alsós csapatverseny

3. hely
Puskás Péter – 3.c, Földes Márton Gábor – 1.c, Pantocsik Péter László - 1.b, Báti Bálint Tibor – 1.c
9. hely
Fetter András - 3.b, Ivankovic Egon – 3.c, Dibusz Balázs Dániel - 2.c, Teremy Domonkos 3.d

Az iskolák közötti összesített versenyben leány csapatunk a 6., fiú csapatunk a 9. helyen végzett. Felkészítő: Guba Miklós sakkedző.

III. kerületi szivacs-kézilabda diákolimpia

3. hely
A csapat tagjai: Örkényi Blanka Lili - 5.b, Almássy Maja, Kelemen Panna, Kovács Alexa és Nagy Viktória Veronika - 3.b
Felkészítő: Imre Zsófia

III. kerületi kosárlabda diákolimpia

5. hely
A csapat tagjai: Vasali Mátyás - 5.b, Ábel Kornél Péter, Balogh Bernát Dániel, Györfi Dániel és Györfi Dávid - 5.c, Hegedűs Zalán – 6.a, valamint Balogh Barnabás - 6.b
Felkészítő: Imre Zsófia

Úszás diákolimpia - budapesti forduló

14. hely 100 m hát
Örkényi Blanka Lili - 5.b
7. hely 100 m gyors
Takács Márk Boldizsár - 8.a
7. hely váltó
Sárosy Barna Géza 3.b, Pázmány Patrik Péter 4.c, Buzogány Márk 4.d, Csomortány Ákos Bence 4.d

Evezős ergométer versenyen - kerületi forduló

2. hely
Vekerle Áron - 8.a
5. hely
Ács Marcell - 7.b
6. hely.
Frey Anna - 7.b
Felkészítő: Imre Zsófia

Sakk Diákolimpia kerületi forduló


I. korcsoport
3. hely
Fetter Zenina - 2.c
I. korcsoport
8. hely
Báti Bálint Tibor - 1.c
II. korcsoport
7. hely
Puskás Péter 3.c
Felkészítő: Guba Miklós

Úszás

I. korcsoport
50 m mell- 2. hely
Bágyi Emese - 1.a
50 m hát - 4. hely
Kató Boglárka – 2.b

leány váltó - 2. hely
Kató Boglárka 2.b, Bágyi Emese 1.a, Hörömpöli-Tóth Eszter Veronika 2.b, Fetter Zenina 2.c

II. korcsoport
fiú 50 m mell - 3. hely
Pázmány Patrik – 4.c
4. hely
Vidor Patrik – 4.b

leány 50 m mell - 3. hely
Fekete Dóra Judit – 4.c

fiú váltó - 1. hely
Pázmány Patrik 4.c, Vidor Patrik 4.b, Sárosy Barna Géza 3.b, Csomortány Ákos Bence 4.d

III. korcsoport
leány 100 m hát - 2. hely
Örkényi Blanka Lili - 5.b
leány váltó - 1. hely
Örkényi Blanka 5.b, Bánki Hanna Borka 5.b, Réti Noémi 5.b, Pető Karina 5.b

mix váltó - 3. hely
Pusztai Emese 5.a, Réti Noémi 5.b, Váradi Sándor Bálint 5.a, Karlik Patrik Máté 5.a

IV. korcsoport
100 m fiú gyors - 1. hely
Takács Márk Boldizsár - 8.a
100 m leány gyors - 2. hely
Peeff Mariola - 7.b
3. hely
Frey Anna Ágnes – 7.b

100 leány mell - 1. hely
Tóth Zita – 7.a
100 m fiú hát - 1. hely
Takács Márk Boldizsár - 8.a
3. hely
Hajdu Zétény Bánk – 8.b

100 m leány hát - 1. hely
Tóth Zita – 7.a
fiú váltó - 2. hely
Takács Márk Boldizsár 8.a, Hajdu Zétény Bánk 8.b, Varsányi Zsombor 8.b, Lehel Dávid Gábor 8.b
leány váltó - 1. hely
Tóth Zita 7.a, Frey Anna Ágnes 7.b, Peeff Mariola 7.b, Vidor Karolina 7.b


Óbuda-Békásmegyer „Jó tanuló, jó sportoló” ösztöndíjban részesült

Tóth Zita - 7.a

Sportaerobik Magyar Kupa

2.
Pásztory Eszter 6.c - Óbudai WDSE színeiben

HUN Open nemzetközi sportaerobik verseny

3.
Kisfaludy Zsófia 3.d - Óbudai WDSE színeiben

Dechatlon Póni Klub országos bajnokság
2. hely
Kollár Emma 4.d