Telefon/Fax: +36 1 430-0186; +36 1 368 7818; mobil: +36 30 316 3106
E-mail: titkarsag(pont)aquincum(kukac)ebtk(pont)hu

márc11
Nyomtatóbarát változat Hír létrehozása pdf formátumban

Fociünnep az Aquincumban

Teljes nézet
150 izzasztó perc játékidő, 37 lelkes játékos, 5 kiváló csapat, 38 rúgott gól, 5 elégedett csapatkísérő edző. Régóta várt nagy csaták, párharcok, ütközések, profi játékosokat megszégyenítő cselek, fáradtság, izomláz, könnyek, diadal.

A múlt pénteken megrendezett I. Aquincum Kupa Teremlabdarúgó Torna nagy sikert aratott a meghívott kerületi iskolák körében. A rendezvény egyedülálló volt iskolánk eddigi életében, mivel ilyen jellegű sporteseménynek az elmúlt évtizedben nem adtunk otthont, emellett a kerületben is rendhagyó módon, minden „nevező” játékos egyedi tervezésű emlékplakett boldog tulajdonosaként térhetett haza.

Iskolánk csapata elsőként mérkőzött a Pais iskola csapatával; bár nehezebb mérkőzésen, mint gondoltuk, 2-1-re diadalmaskodtunk. A régi nagy rivális II. Rákóczi iskola következett. A torna legharcosabb hangulatú játékán, szenvedélyes harcok során, oda-vissza esett gólokat követően az utolsó percben kapott szerencsétlen találattal 4-3 arányban vesztesként hagytuk el a hazai pályát. A lázas esélylatolgatásnak meglett az ilyenkor várható eredménye: a következő, Csillaghegyi Általános Iskola csapata ellen vívott találkozón nem tudtak a mieink kellően odakoncentrálni; a legmélyebb kétségbeesésből való visszatérés ellenére, 2-0-ra elvesztettük ezt a mérkőzést is. Miután elszálltak a győzelmi esélyek, és a gondolatokat tisztán a játék és az aktuális megoldások foglalták le, az utolsó meccset simán 2-0-ra megnyertük a Zipernowsky csapata ellen, akiknek a Pais Kupa óta tartoztunk egy egyértelmű győzelemmel. Így, bár a 4. helyen végeztünk a tornán, a könnyek és a keserűség végül elmaradtak: sikerrel fejeztük be a rendezvényt.

A végső sorrend:
1. II.Rákóczi Ferenc Általános Iskola
2. Zipernowsky Károly Általános Iskola
3. Csillaghegyi Általános Iskola
4. Aquincum Általános Iskola
5. Pais Dezső Általános Iskola

Az első alkalmak, mindig emlékezetes események, ugyanúgy, mint az utolsók is. Az I. Aquincum Kupán utoljára játszott együtt ebben a felállásban a már korábban is sokszor győztes bajnokcsapat: Balogh Barnabás, Horváth Áron, Nagy Krisztián, Lehel Patrik, Tussinger Ábel, Tamási László. Gratulálunk nekik!