Elérhetőségek


Fenntartó: Klebelsberg Központ
Észak-Budapesti Tankerületi Központ

1033 Budapest, Fő tér 1.

Aquincum Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola
1031 Budapest, Arató Emil tér 1.
OM azonosító: 034848
Telefon/Fax: +36 1 430-0186; +36 1 368 7818; mobil: +36 30 316 3106
E-mail: titkarsag(pont)aquincum(kukac)ebtk(pont)hu


Véletlenszerű Képek

Pancake Party a 3.d-ben
2018/2019 - Pancake Party a 3.d-ben
Képek: 16
szept15
Nyomtatóbarát változat Hír létrehozása pdf formátumban

Hisz indiánok vagyunk mindannyian...

Angol nyelvű indián tábor Szigetszentmártonban


Teljes nézet
Három évfolyam diákjainak szervezett angol nyelvű kézműves táborunkba 60 gyermekkel indultunk augusztus 11-én, hétfőn. A tábor részben faházas, részben kőházas elhelyezést biztosított, nagy zöld területtel, közvetlenül a Soroksári Duna partján. A konyhán helyben főztek, igen bőségese és ízletesen.
A résztvevők három évfolyam tanulóiból tevődtek össze. A legnagyobb számban a volt 3. b és c osztályból érkeztek táborozók, de volt résztvevőnk a volt, 4. b, c és a volt 5. a, b osztályból is.

A gyerekekből a tábor keret-ötletének megfelelően törzseket alkottunk, így a négy nap folyamán az egyes évfolyamok tanulói vegyesen az alábbi indián törzsekhez tartozhattak: apacsok, irokézek, lakoták és seminolok.

A változatos angol nyelvű foglakozások során minden törzs megismerkedhetett saját rövid történetével, játékos formában (dominó) maguk társíthatták a jellemző indián eszközök neveit azok fotóival, indián portrék segítségével ismereteket szerezhettek az indián arc jellegzetességeiről. Pocahontas nevét minden gyerek ismerte már. Most többet is megtudhattak arról az indián nőről, aki elsőként lépett Európa (Anglia) földjére. Tragikus sorsa messze áll attól, amit róla Walt Disney filmjéből megismerhettünk.

Indiánokhoz méltóan állatok nyomait követtük, így ismerkedve az amerikai földrész főbb állataival.

Minden napra jutott kézműves foglalkozás is; az egyes törzsek megalkották totem oszlopaikat, de készítettünk álom fogót, indián fejpántot, bőr amulett zacskót. Akinek volt kedve, fűzhetett gyöngyöt, fonhatott karperecet, övet.

Az indiánok piktogramok segítségével írtak. Ezek megfejtése újabb kihívás volt, éppúgy, mint a számos szókereső vagy rejtvény megoldása. Egy indián mese feldolgozása során azt is megtudhatták a törzsek gyermekei, hogy miért is néz ki a nyúl és a bagoly úgy, ahogy kinéz. Az akadályverseny során pedig ügyességükről tehettek tanúbizonyságot.

Az időjárás kegyes volt az indiánokhoz: volt lehetőségük a Kis-Duna holtágban fürödni, sokat a szabadban játszani, mozogni. Különleges élőlényekkel is találkozhattunk: a védett sulyom termését sokan most láttuk életünkben először, de hatalmas tavi kagylóhéjakat is gyűjthettünk.

Köszönettel tartozom négy rendíthetetlen segítőmnek, Brassói Annamáriának, Gátiné Herbály Katalinnak, Villányiné Galatin Annának és Wenzel Rékának, akikkel közösen kutattattuk fel és állítottuk össze a tábor nyelvi és kézműves feladatait, és akik állandó segítőim voltak a törzsi foglalkozások során. Fotók...

Ráczné Schanda Katalin